ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13062390
*
nr 1306 2390
Spegel
Rokokostil, 110x55 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 20:03:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 09:19:12
1
150 kr
10/2 19:23:06
2
150 kr
10/2 19:23:06
1
150 kr (Budbetjänt)
10/2 19:23:19
2
200 kr
10/2 19:43:54
3
300 kr
10/2 19:46:11
4
300 kr
10/2 19:46:11
3
300 kr (Budbetjänt)
10/2 19:46:24
4
350 kr
10/2 19:54:23
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1306 2390
Spegel
Rokokostil, 110x55 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 09:19:12 | 1 | 150 kr |
10/2 19:23:06 | 2 | 150 kr |
10/2 19:23:06 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
10/2 19:23:19 | 2 | 200 kr |
10/2 19:43:54 | 3 | 300 kr |
10/2 19:46:11 | 4 | 300 kr |
10/2 19:46:11 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
10/2 19:46:24 | 4 | 350 kr |
10/2 19:54:23 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53